V dnešní době jsou investice docela dosti populární a začíná je využívat mnohem více lidí, než tomu bylo před několika lety zpět. Velký nárůst a zájem o investování zvedly například virtuální měny, jako je například známý Bitcoin, o kterém jste už rozhodně někdy slyšeli. Možností, do čeho se rozhodnete investovat je opravdu nespočetně moc. Někteří lidé se investovat bojí, kvůli tomu, že to pro ně může být svým způsobem risk, to je pochopitelné, ale existují i způsoby investic, kterých se člověk nemusí bát, jelikož má záruku, že při těchto investicích o peníze nepřijde, ale má zaručený pouze zisk.

Platební karta a peníze

Tyto investice fungují často na jednoduchém principu, kterým se říká například terminovaný vklad. Tato investice funguje tak, že s bankou podepíšete smlouvu, že bance půjčíte nějakou částku svých peněz například na rok nebo delší období. Po celou tuto dobu může banka vaše peníze využívat a užívat je například ke svým vlastním investicím. Po skončení smlouvy vám ale vaše peníze musí vrátit, a navíc vám bude vyplácet úrok, který se na penězích vytvořil po celou dobu, kdy banka od vás měla peníze zapůjčené. Funguje to v podstatě úplně stejně, jako například půjčka, kterou si od banky vezmete vy, akorát že v této situaci jste v pozici toho, kdo půjčuje peníze, vy.

Podepsání smlouvy

Celkově cenné papíry jsou asi nejčastější investicí, která je na světě využívána. Opět záleží pouze na vás, do čeho se rozhodnete investovat a jaké cenné papíry si k investici vyberete. Velice známé cenné papíry jsou například akcie, které když si koupíte, získáváte tím podíl, na nějaké firmě a poté vám chodí například dividenda nebo máte rozhodovací právo. Záleží na tom, jaký druh akcie jste si koupili. Známým druhem cenného papíry je například i opce. Pokud byste se o tomto druhu cenného papíru chtěli dozvědět více o obchodování s opcemi Tradecz.