Když se řekne slovo dovolená, každý si vybaví automaticky volno, nicnedělání, na dovolenou bez složitostí a starostí Autopujcovna-milan, někdo dokonce i moře a písečnou pláž.. je tohle ale jediný typ dovolené? No samozřejmě, že ne. Každý člověk je jiný a každý touží po jiné dovolené. Někdo má kupříkladu rád sluníčko a horko, tak je jasné, že si asi zvolí pobyt někde u moře a písečné pláže, kde se bude opalovat na lehátku a svítit na něj sluníčko. Někdo ale naopak ne a má rád takové ty dovolené na horách. To já třeba vůbec takový typ nejsem. A nedokážu si ani představit, že bych svoje volno, nebo prázdniny trávila na horách, to mě prostě vůbec neláká.

h

Potom tady máme takové ty typy dovolených, které jsou zaměřené turistickým směrem.. pro někoho může znamenat dovolená odpočinek ale doslova a vyvalovaní se a někoho zase může lákat turistika, procházky a tak dále.. proč ne? Každý jsme jiný typ člověka a máme rádi něco jiného. Ještě bych ráda zmínila, že člověk od člověka preferuje dovolenou někde jinde. Například já bych klidně dovolenou strávila jak v zahraničí, tak v České republice. Na dovolenou nemusíte jet jenom do zahraničí, abyste se cítili dobře a dovolenou si užili.

g

No a já už se těším, až na nějakou dovolenou pojedu, to bude nádhera.. sluníčko bude svítit, já se budu opalovat někde u vody, nebo u moře. To je jedno… hlavně že si odpočinu ode všeho a načerpám nové síly. Teď nás s přítelem a dcerou čeká dovolená do České republiky (bydlím v zahraničí) a už se moc těším na návštěvu. Budeme na návštěvě skoro měsíc. A to je taky pro mě občas těžké, když nevidím svoji rodinu dlouhý čas, ale pak se o to víc těším, když přijedeme… No zkrátka. Abych to shrnula, každý si pod slovem dovolená představí něco jiného a je to úplně v pořádku, protože jak se říká – sto lidí a sto různých chuti..