Začít nový vztah, s někým se seznámit a okouzlit jej, to vám problém nedělá. Jak ale dojde na udržení takového vztahu, vydrží to vždy jen pár měsíců. Čím to je? Důvodů může být hned několik, ale většinou se jedná o podobný vzor.

Příliš mnoho očekávání

Na začátku je každý vztah krásný, a opředený tajemnem, zamilovaností, a náklonností. Postupem se však partneři začínají lépe poznávat, a zjišťují tak i své nedostatky. Po čase už pak spolu tráví čas klidněji, a romantika opadá. Možná vám ale na každém partnerovi něco vadí. Nechodí včas, nevěnuje se vám dostatek času, pije moc, nebo naopak málo, odmítá zhubnout, nebo změnit své koníčky tak, aby vyhovovaly vám. Nátlak však obvykle vede pouze k rychlému konci, a tak jste opět sami, jelikož jste nedokázali partnera přijmout takového, jaký je.

srdcové piškvorky

Nezralost a strach

Možná však jen nejste na vážný vztah připraveni, a ačkoliv po něm doopravdy toužíte, ve výsledku jej podvědomě sabotujete vyvoláváním zbytečných hádek, nevěrou, nebo ignorancí. Nezralost a strach ze závazků se prostě do vztahů nehodí, a tak není dobré něco začínat, pokud na to ještě nejste připraveni.

počty v písku

Sobeckost

Ve vztahu neexistuje žádné já, nebo ty, ale společné slovo my. Ve vašem vztahu tedy nejde pouze o vás, a tak musíte umět dělat kompromisy, a také odpouštět. Někteří lidé však neumí pochopit, že nejsou středobodem vesmíru, a jejich partner není jejich poddaným. 

Vady charakteru

Každý jsme nějaký, ale některé vady charakteru se zkrátka do vztahu nehodí. Mezi ně patří agresivita, ať už slovní, či fyzická, výbušnost, neupřímnost, nebo zbrklost a linkavost. Možná si říkáte, že se nic neděje, když občas zapomenete dorazit na smluvenou schůzku, popřát k narozeninám, nebo když vybuchnete, a vynadáte partnerovi za nějakou maličkost, jen proto, že jste zrovna měli špatnou náladu. Měl by vás přeci umět brát takové, jací jste, nebo ne? Uvědomte si však, že váš partner je emocionální bytost, a shazováním, či ignorováním jeho potřeb, mu dáváte najevo, že vám na něm dostatečně nezáleží.