Internet. Sociální sítě. Online prostor. To všechno jsou slova, která jsou pro nás dnes již samozřejmostí. Ale ještě pár let zpátky to tak nebylo. Věděli vůbec vaši rodiče, co je to internet? Pravděpodobně ne, alespoň v jejich dětství. Nyní se internet stal nedílnou součástí našeho života a zasáhl do všech různých oblastí. A to včetně takových jako je marketing.

marketing

Online marketing nebo také digitální marketing je něco, co dnes chceš firmy používají jako samozřejmost. Zpět v průběhu let se tato oblast marketingu nesmírně rozšířila a dále vyvíjela, takže nyní máme jen několik desítek druhů různých nástrojů online marketingu.

Pojďme si některé z nich představit.

Sociální sítě

Sociální sítě, kdo dnes nemá sociální sítě, jako by nebyl. A to neplatí jenom pro osoby, ale také pro firmy, podniky, společnosti. Ty také dobře vědí, že sociální sítě mohou být 1 z nejsilnějších nástrojů online marketingu. Nejvhodnější je, pokud firmy působí na více než 1 sociální síti. Mají tak šanci zaujmout širší okruh potenciálních zákazníků. Tento druh marketingu je skvělý v tom, že je v podstatě velmi levný.

sociální sítě

Marketing pomocí emailu

Pokud vám přijde, že dnes se tato strategie již příliš nepoužívá, opak je pravdou. Jenom je pravda, že udělat dobrý emailový marketing je 1 z nejtěžších věcí v této oblasti. Kolik z nás si čte reklamní emaily? Přečetli jste si vůbec nějaký v poslední době? Vaše odpověď bude pravděpodobně ne. Sami víte, že email vás musí opravdu hodně zaujmout již svým předmětem, názvem nebo podobnými věcmi, aby vás donutil email otevřít.

Influencer marketing

Polibek influencer už není dnes tak neznámý jako tomu bylo kdysi. Influencer je někdo, kdo působí na sociálních sítích, a který svým způsobem ovlivňuje tisíce, desetitisíce, statisíce až miliony lidí. Dnes je naprosto běžné, že s influencery firmy navážou spolupráci, a za domluvených podmínek influencer na svých sociálních sítích zpropaguje jejich produkt či službu.

Pokud potřebujete pomoct s online marketingem, využijte služeb online marketing Zlín Imperialmedia.cz.