Podle čeho byste se nejraději rozhodovali vy, podle velikosti? Měl by to být automobil malý, střední větší, nebo dokonce velké SUV? V tomto případě je nutné posoudit, po jakých cestách budete jezdit. Zda to budou asfaltové krásné rovné dálnice, po kterých se dostaneme snadno na dovolenou k moři, nebo zda máte chatu v horách, ke které vede jen kamenitá úzká cesta.
černá škodovka
Dalším rozhodujícím kritériem pro výběr vozu je jeho užitkovost. Zde je nutné vzít v úvahu, co nebo koho bude muset Vaše auto vozit. Například jde-li o rodinu s malými dětmi nebo i to, že to s jídlem Vaše přítelkyně přehnala a má již neuvěřitelných 140 kg.
Samozřejmě, že kritériem může být i barva vozu nebo uspořádání interiéru, ale rozhodujícím kritériem je zde ještě nezmiňované, a to dostupnost.
Pod pojmem dostupnost si musíme představit jak dostupnost finanční, kdy je třeba vyhodnotit, zda cena vozu odpovídá jeho vlastnostem, tak i dostupnost servisů, a to v případech, že uvažujeme o koupi vozu, který není v našich zeměpisných šířkách příliš rozšířen.

Jaká bude budoucnost?

Výše uvedené informace se týkají vozidel, která mají motor zážehový, vznětový i elektrický. Nyní se budu věnovat již jen z pohledu elektromobility.
V současnosti je taktéž nutné vzít v úvahu nepatrně se rozšiřující segment výroby elektrovozů. Zde je důležitý dojezd. Dojezd by měl být minimálně 150 km a je třeba se zamyslet nad tím, zda budeme mít v zimě zapnuté topení při jízdě do hor, nebo zda budeme používat klimatizaci v teplém létě.
Posledním zde uvedené kritérium bude opět to, které se bude týkat elektroaut.
dostatek nabíječek pro elektrická auta
Rozhodujícím faktorem totiž není ani tak značka vozu, jeho velikost, typ nebo dokonce barva, ale zda je možné vůbec Váš automobil po cestě úspěšně připravit na cestu zpět. Zatímco je celá Evropa poseta čerpacími stanicemi, které umožňují doplnit paliva na kterékoli „benzince“, nabití elektroauta se stává noční můrou obzvláště, když se Vám na palubní desce objeví, že máte dojezd např. pouhých 5 km.
Při koupi vozu zvažte tedy vše, co o automobilovém průmyslu víte.