LED žárovky– jsou nejrozšířenějším typem polovodičových technologií. Uspoří až 90 procent elektřiny při dostatečném světelném toku a životnosti kolem 50 tisíc hodin. Záruční lhůta je ovšem pouze 24 měsíců.
Diodové zářivky– nahrazují se jimi klasické trubicové zářivky T8. Vyrábí se ve více modelových provedeních, nasazují se zpravidla do větších objektů (školy, tělocvičny, obchody a kanceláře). Uspoří zhruba polovinu elektřiny ve srovnání s běžnou zářivkou.
hranaté světlo.jpg
Pásky a ozdobné lišty– velice oblíbené především jako dekorativní osvětlení reklamních panelů, výloh obchodů, vitrín se zbožím, kuchyní, koupelen, pracovního stolu, schodiště a chodeb. Mají velice nízkou spotřebu a životnost až 70 tisíc hodin, která je závislá spíše na externím napájecím zdroji.
Průmyslové osvětlení– jde především o závěsné moduly s velmi vysokým světelným tokem. Ve srovnání se sodíkovými a metalhalogenidovými výbojkami jde o úsporu elektrické energie 70 procent. Na tato světla se vztahuje mimořádně dlouhá záruční lhůta 5 let a jejich životnost přesahuje 90 tisíc hodin.
LED halogeny(reflektory) – nahrazují venkovní výbojková svítidla pro osvětlování fasád, zahrad, fontán a jezírek. Mohou být vybaveny pohybovým čidlem a IP krytí je v nejvyšších stupních odolnosti vůči vodě a prachu.
Soudobé technologie polovodičových světel nachází využití kromě obytných prostor domácností také ve skladových a výrobních suterénních a nadzemních halách, ve veřejném osvětlení, pro osvětlování budov a památkových objektů, pro podzemní parkoviště, sportovní areály, v nepřetržitém provozu supermarketů, čerpacích stanic, a pro kancelářské prostory.
kovové světlo.jpg

Jaké jsou výhody nejmodernějšího typu osvětlovací techniky

· Všechny jsou zařazeny do energetické třídy A. Garantují úsporu 50 – 90 procent elektřiny.
· Neobsahují rtuť, z toho důvodu je lze odkládat do běžného elektroodpadu a následně recyklovat.
· Nenabíhají se zpožděním.
· Pracují naprosto bezhlučně, jejich součástí není tlumivka (předřadník).
· Na rozdíl od starých typů lineárních a kompaktních zářivek neblikají.
· Některé výrobky podléhají záruce až 5 let, což je dáno extrémně dlouhou životností v rozmezí od 50 do 100 tisíc hodin.