Zařídit ložnici tak, aby se vám zde skvěle usínalo, nic vás ve spánku nerušilo, a probouzeli jste se krásně odpočatí, je kumšt. Musíte totiž kombinovat kvalitu, styl, i pohodlí. Jak na to?

Uklidňující barvy

Ložnice není šapitó, a tak by neměla hrát všemi možnými divokými odstíny, které vás budou při usínání leda tak rušit. Je tedy potřeba volit barvy, které vás uklidňují, působí příjemně, a přirozeně. Ideální jsou pak pastelově modré, či tyrkysové stěny, nebo tapeta s jemnými zelenkavými motivy. Někteří lidé si nechávají jednu stěnu pomalovat tak, aby připomínala les, což je skvělým způsobem, jak si navodit pocit klidu a ticha, který v lese obvykle panuje. Nábytek pak volte v neutrálních a příjemných barvách, které budou se stěnami krásně kontrastovat.

světlá ložnice

Jen nutný nábytek

Není dobré, aby se místo, kde spíte, hemžilo zbytečným nábytkem. Namísto několika skříní je nejlepší zvolit jednu vestavěnou, která nepůsobí rušivým dojmem. Poté postel, noční stolky, a třeba kosmetický stolek s taburetem. Nic víc zde opravdu není potřeba.

Kvalitní matrace

Možná si budete říkat, že na matraci tolik nezáleží, a můžete na ní ušetřit, to je však chyba. Kvalitní matrace určuje kvalitu spánku v největší míře, a tak je ideální osobně si vyzkoušet různé druhy, a zvolit tu, která vám bude vyhovovat nejvíce. Dobré je pak volit jednu větší matraci, než dvě malé, abyste nepadali mezi ně.

moderní ložnice

Rošt

I volba roštu je důležitá, protože na tvrdém roštu neudělá kouzla ani ta nejlepší matrace. Rošt by měl být pružný, a kvalitní, aby se nezačaly jednotlivé laťky odpojovat.

Povlečení

Velmi podstatná je i volba povlečení, ve kterém by se vám mělo dobře spát. Například mikroplyš je v létě naprosto nevhodná, jelikož ji snadno propotíte. Satén je pak sice příjemný na dotek, ale velmi nepraktický, flanel příliš hřeje, a bavlnu je nutné žehlit. Ideální je pak froté povlečení, a v létě namísto peřiny jen tenká přikrývka.