V roce 2017 byl výrobek s názvem Night Breaker od společnosti Osram vyhodnocen jako nejoblíbenější a nejprodávanější halogenová žárovka do předních světlometů.

silnice

Životnost versus intenzita světla

Za málo peněz relativně hodně muziky, tak by se dal stručně popsat výrobek Osram Night Breaker H7. Výrobci se podařilo při dodržení předepsaných parametrů světelného toku 1550 lumen a povolené teploty chromatičnosti 3500 K uvést na trh dosud nejsilnější halogenový světelný zdroj do předních světlometů.
Výrobce udává informaci, že jde o intenzitu světla tak vysokou, že osvit běžnou halogenovou žárovkou převyšuje o více než 120 procent. Stále se však pohybujeme na legální bázi, žárovky jsou pochopitelně homologovány pro běžný silniční provoz. Tímto způsobem lze sledovat osvětlené předměty ze vzdálenosti zhruba o polovinu delší a především včas zaznamenat potenciální nebezpečné jevy, odehrávající se u pravé krajnice. Mnohem snáze pak řidič vzniklou situaci vyhodnotí a zareaguje na pohyb neopatrných chodců a cyklistů.
Jedinou nevýhodou je kratší životnost, což však není způsobeno výrobní vadou, ale fyzikálními zákony, kdy se intenzivní světelné zdroje velmi rychle opotřebovávají. I přesto je průměrná předpokládaná doba životnosti přibližně 300 – 400 hodin, záleží ovšem také na dalších faktorech, které životnost ovlivňují, např. kolísání napětí nebo jeho větší odchylka od normálu, otřesy v případě nerovností vozovky, stav světlometů, nevhodná montáž (dotek rukou baňky) atd.

zadní světla

Výběr patic bez omezení

Ještě před několika lety byl výběr koncovek těchto světelných zdrojů poměrně omezený. Na trhu byly dostupné pouze H4 a H7 a dnes je lze umístit i do světlometů s paticemi H1, H8, H3 a H11 a také HB 3 a 4. Výrobce tak reagoval na požadavky zákazníků, kteří mají o různé modifikace Night Breaker zájem v obrovském měřítku, a z nichž pouze omezená část vlastnila vozy s nejběžnějšími koncovkami H7 a H4.