Odlišuje se v „komunikaci“. Komentáře na Pinterestu jsou spíše ojedinělou záležitostí. Jestliže někomu okomentujete fotku, s malou pravděpodobností získáte zpětnou reakci. Nicméně zde platí, že Pinterest bude takový, jaký si ho uděláte. A především prohlížet fotografie a inspirovat se.
pinterest
 
Vložení fotografie na Pinterest
 
V rámci Pinterestu je možno připnout fotografie způsobem tak, že pouze připínáte k sobě již vyhledané a dostupné fotografie na Pinterestu a zdobíte si tak s nimi svou nástěnku. Další variantou je pořízení vlastní fotografie a nahrání z počítače, tabletu či mobilního telefonu. A poslední možností je připnout na nástěnku fotografie nalezené na internetu v rámci jiného zdroje, což je prakticky podobné jako sdílení fotografií na běžné sociální síti. I když fotografie je na Pinterestu nahraná, stále však je i odkaz na původní zdroj.
 pinterest icon
Nástěnky aneb jejich zajímavost
 
Pro začátek je vhodné upřednostnit si vytvoření jen několika nástěnek, pro lepší orientaci a zmapování online aplikace. A především tyto nástěnky poté plnit fotografiemi. Nástěnky je dobré založit a pojmenovat dle svých zájmů nebo zaměření. A pak lze mít jednu neutrální. Je dobré při pojmenování nástěnek se i zamyslet nad tím, jestliže chcete či je i vaším záměrem mít sledovanost i ze zahraničí, tudíž uzpůsobit název.
 
Jestliže chcete zaujmout a být zajímaví či odlišní, založte nástěnky na populární témata a následně je i propagujte. A hlavně nástěnky nezapomínejte plnit fotografiemi.
 
Pozoruhodné detaily
 
V Pinterestu si s fotografiemi můžete pohrát a také je posléze přemístit z jedné nástěnky do jiné. Dokonce v případě snahy o připnutí fotky, kterou už máte na nástěnce, budete upozorněni a rovněž vyrozuměni, kde se tato fotka v Pinterestu již nachází. Pinterest je reálné napojit na jiné sociální sítě, jako je například Facebook, Twitter apod.
 chytrý telefon
Jak adekvátně a více využít Pinterest?
 
Pinterest umožňuje sdílení fotografií, které se vám líbí a máte rádi. Mnoho lidí na Pinterestu sleduje fotografie pro inspiraci. Můžete toho využít a ukázat své produkty. Pěkné a zajímavé fotografie vždy upoutají pozornost. Stejně tak lze přidat k obrázku i odkaz. Proč tedy se nezviditelnit prostřednictvím odkazu na své webové stránky, ale třeba i ty firemní.
 
Rovněž svůj profil i ten firemní na Pinterestu můžete propagovat na jiných sociálních sítích. Čím více lidí bude moci váš profil shlédnout, tím je větší šance na úspěch.