Když si mladí lidé zařizují byt, například jej zdědí po zemřelé babičce, mohou mít tendence pouštět se do stavebních rekonstrukcí i velmi zbrkle a začít rekonstruovat to, co by prozatím mohlo počkat. Kupříkladu v bytovce o dvou nebo čtyřech patrech s balkonem, v cihlovém zdivu, vás jako první napadne vytrhat parkety v obýváku, položit novou podlahu a nakoupit drahý nábytek a svítidla. Až k vám pak přijde návštěva, pozvete ji do obýváku ke konferenčnímu stolku, a pokud u vás bude chtít přespat, bude to docela trapas, protože lesk nového obýváku výrazně zastíní zanedbaná, původní kuchyně a koupelna. Bude tam protékat voda z kohoutku, který ani nejde pořádně uzavřít, a vaši hosté se budou štítit si tu jen umýt ruce, natož pak se osprchovat v odřené a zašpiněné vaně.

kuchyně v domě

Začněte rekonstrukci kuchyní a koupelnou

Nebylo by lepší oželet prozatím nábytek v obýváku, kam provizorně umístíte pár starších skříněk, a pustit se do komplexní rekonstrukce bytového jádra v koupelně a kuchyni? Každý host ocení především čistotu a i když bude obývák ještě vybaven postaru, toto se promine velmi snadno. Luxusní moderní kuchyně Glanc kuchyně může být i v cihlovém činžáku, a pokud navazuje zdivem na koupelnu, bude tu snadné připravit inženýrské sítě a instalatérské rozvody.

moderní kuchyně

Necháte si vypracovat projekt obou místností a vložíte do prostředí to nejlepší, co máte k dispozici – vaše estetické cítění i finanční rozpočet, který by právě zde neměl být ošizen na úkor kvality. Obývací pokoj a další místnosti pak můžete zařizovat postupně, ale s vědomím, že máte moderní a útulné prostředí pro přípravu pokrmů a stolování, a samozřejmě i prostory pro osobní hygienu. Nemusíte pak mít žádné obavy pozvat do bytu kohokoli, kdo se tu bude chtít umýt a případně i přespat, nehledě na to, že v kuchyních i mnoho hostů tráví se svými hostiteli spoustu času.