Mnoho lidí mezi námi jsou velmi šikovní. Stále musí něco tvořit, ať myslí, nebo manuálně. Nestačí jim chodit jen do svého zaměstnání. Tito lidé jsou šťastní, protože se nikdy se nenudí.

Je velmi mnoho zájmů, které člověka dokážou naprosto uspokojit. A toto jejich hobby, které jim vyplňuje volný čas, tak navíc je ve většině případů užitečné i pro druhé.
rybaření se synem

Někteří kutilové, ať muži nebo ženy, mají tak říkajíc „zlaté ruce“. Baví je něco vytvářet nebo opravovat cokoliv v domácnosti, na zahradě, dokážou zhotovit něco užitečného a krásného v přírodě, která patří všem.

Co se týká koníčků, o tom by se snad dala napsat další kniha. Ať se to týká jakékoliv zájmové činnosti, jedno je jisté. Ten, kdo má nějaký koníček – hobby, dokáže svůj volný čas vyplnit něčím krásným a určitě nikdy neřekne, že se nudí.

Možná jste se ve svém okolí setkali s dětmi, s mladými lidmi, či starší generace, kteří slovo NUDA mají ve svém slovníku často. Co se týká dětí, které říkají, že se nudí, tak tam je chyba pravděpodobně ve způsobu výchovy a možná je to i kvůli tomu, že rodiče (nebo jeden rodič) na své ratolesti nemají čas. Jsou neustále v zaměstnání, pak jsou doma tak unaveni, že čas na své děti mají velmi omezený a nezbývá jim čas ani na jejich vlastní záliby. Pokud jsou děti školou povinné, tak v současnosti v mnoha případech rodiče radši zaplatí plno kroužků s nějakou zájmovou činností, která je časem ani nemusí bavit. Stává se to.

Když dítě v rodině nemá příležitost vidět a třeba se i zapojovat do nějaké zájmové činnosti matky nebo otce, tak se dá říci, že nemá možnost vidět, jak někoho něco dokáže zaujmout tak, že to dělá s radostí.
ruční práce

Někdy stačí i málo. Příklad: matka nebo babička, která ráda něco tvoří, (vyšívá, plete, ráda peče dobroty aj.), tak by své dcerce od mala měla ukázat, jak se to dělá a zapojit ji do té činnosti. Otec, který si rád chodí zarybařit, měl by svého syna od mala brávat sebou a poutavým přístupem by ho měl naučit rybaření a lásce k přírodě. Během života je to tak, že možná nejenom příkladem, ale i náhodnou příležitostí, se člověk začne o něco zajímat tak, že se mu to stane koníčkem.