Lidé potřebují peníze. To už je všem dávno dobře známá pravda. Každý z nás musí aspoň někdy a aspoň za něco zaplatit, aby si to mohl dopřát, a právě k tomu jsou peníze tak strašně zapotřebí. Jenže je docela častým úkazem, že člověk sice takové finanční prostředky mít chce, ale nemá je. Protože si třeba málo vydělal nebo jsou výdaje, které by chtěl vynaložit, přece jenom příliš vysoké.

A když tedy někdo nemá peníze, které potřebuje? Co má někdo takový dělat potom? Má si snad to, co by chtěl mít, jenom z pouhého nedostatku peněz odepřít, případně pořízení tohoto přesunout až na vzdálenější termín v budoucnu, kdy snad dá potřebné peníze dohromady?

dva dolary

Jistě, někdy je i toto řešení, ale rozhodně to není ta nejpříjemnější a už vůbec ne ta nejdokonalejší metoda řešení dočasných finančních potíží. Často je přece jenom lepší, když si člověk to, co je mu zapotřebí, pořídí díky půjčce hned. Nic na tom přece zdánlivě není – dotyčný osloví nějaký ten finanční ústav, vezme si tam půjčku a pak může mít všechno hned.

Jenže tak je tomu jenom v případě, že někdo takový požadovanou půjčku dostane, a to navíc za dost výhodných podmínek.

Jenže ti, kdo nejsou kvůli svým finančním problémům dostatečně dokonalými žadateli, nejednou půjčku nedostanou. Zejména bankovním úředníkům stačí klidně i sebemenší žadatelův nedostatek k tomu, aby žádost o půjčku zamítli.

dolary USA

A když je v bance po nadějích? Pak mnohé lidi spasí nebankovní hypotéka, u níž je na rozdíl od bankovních půjček velká šance uspět i v případě nedokonalých žadatelů. Tady totiž uspějí všichni, kdo se za půjčené peníze zaručí zástavou nemovitosti a kdo mají na to, aby obdrženou půjčku později náležitě splatili.

U nebankovní hypotéky se prostě neztroskotá jenom kvůli nízkým příjmům, záznamům v registrech dlužníků nebo exekucím. Díky zastavené nemovitosti tu každý dostane to, co potřebuje. A co chtít víc?