Tak jako na svatbě, i na plese či v divadle chce každá žena zazářit. Je to sice méně významná příležitost, nicméně právě na takové společenské akci se pozná, kolik máte vkusu a jaké je vaše umění si dobře vybrat šaty, které vám padnou. Na svatbě totiž musí každá nevěsta zazářit, je to tak trochu povinnost okolí, aby jí projevilo obdiv, a navíc, ostatní ženy jí podle společenských zvyklostí nesmí svým oblečením zastínit. Ovšem takový ples, to je jiná. Tam chtějí všechny ženy zazářit a soutěž má rovná pravidla, tedy to, zda zaujmete a v jakém slova smyslu záleží jen na vás a na vašem výběru. A zdaleka neplatí, že drahé šaty musí být nutně lepší. Klidně můžete zvolit levný model a stát se hvězdou večera. A dokonce neplatí ani to, že pokud máte postavu modelky, bude vám slušet cokoli si obléknete a budete tou nejobletovanější dámou. I modelka může splývat se záclonou, pokud sáhne vedle anebo přecení svůj vkus.

bílé šaty

Je tedy jen na vás, jak se předvedete. A pokud to má dopadnout dobře, měla byste ctít několik zlatých pravidel, jak společenské šaty Praha vybírat.
Za prvé se vždy podívejte, zda není předepsán nějaký dress code, neboť vyrazit na „black tie“ jako na večírek s přáteli by byl velký přešlap.

Poté začněte vybírat ne podle názvu salónu, ale podle toho, co vám skutečně sluší. I vyhlášený model, který sklidí několik ocenění módních kritiků může na vašem těle vypadat zoufale. Důležité je zvolit si takový střih šatů, který bude vaší postavě lichotit a padne vám jako ulitý. A to záleží především na vašich tělesných proporcích, které má každá žena jiné.

modré šaty

A nezapomeňte kriticky zhodnotit i barvu šatů. Určitým vodítkem vám může být to, jaké barvy se nosí, ovšem nikdy se nepouštějte do výběru barev, které s vaší pletí příliš neladí. Barva, kterou oblékne černovláska bude zcela jistě jiná, než kterou zvolí zrzka či blondýna.

Méně je proto častěji více, a to jediné, co rozhoduje o tom, zda uspějete ve světle nevybíravé kritiky je váš vkus a zdravé sebevědomí.