Se souslovím keto dieta se setkáváme v poslední době velice často, obzvláště, máme pocit, že na nás útočí na internetu, občas probleskne reklamní kampaň v televizi anebo na nás vykukuje z oblíbeného časopisu pro dámy. Někdo reklamám nevěří, ale jak jinak se dozvíte, co je dobré? Samozřejmě referencemi od svých známých, ale ty nemusíte zrovna v příhodnou dobu potkávat. Proto je dobré alespoň občas reklamě uvěřit, a to zvláště, co se týká ketogenní diety.

nadváha hubnutí

Sama jsem nemohla zhubnout a sváděla jsem to na hormonální změny a spolu s kamarádkami mého věku jsme nad tím mávly rukou, že s věkem prostě nic neuděláme. A čím budeme starší, tím hubnutí bude horší, ne-li nemožné. Vyzkoušela jsem vážně kdeco, nastudovala jsem ohledně hubnutí vše, co bylo dostupné. Dá se říci, že teorii ovládám na jedničku, ale praxe stále pokulhávala, pořád jsem někde nevědomky dělala chybu. A protože už jsem z toho neustálého kolotoče – pár kilo dolů, za pár dnů opět kila nahoru – byla unavená a nešťastná, řekla jsem si, že to chce režim, sama, že to nezvládnu.

nadváha zdravá strava

A právě probleskla reklama na internetu, kde byly nabízeny dietní balíčky na míru na vyzkoušení a k tomu za dobrou zvýhodněnou cenu. Jako první krok jsem si spočítala své BMI – což je jakýsi poměr váhy/výška/věk. I když jsem se zuby nehty držela na hranici normálu, už jsem ji začala pozvolna občas překračovat směrem k obezitě, a to mě konečně vyburcovalo.

Byla mi nabídnuta třítýdenní dieta a já do toho šla. A říkám rovnou, že režim mi udělal dobře. Najednou jsem přesně věděla, v kolik hodin budu snídat, svačit, obědvat, druhá svačina a večeřet. A navíc jsem měla jídla přesně poskládaná a přehledně nachystaná výživovými odborníky.

Hubnutí šlo snadno a bez pocitu hladu, dokonce i bez zdlouhavého vaření! A to mě bavilo. A protože jsem do toho šla s chutí, kila mizela, ani jsem nevěděla jak. A pak, že to nejde!