Jsou ženy, které již mají porod za sebou a tak ví, co je čeká a co je rozhodně nemine a to, i když by byly rády, kdyby měly to nejhorší již za sebou. Jsou ale ženy, které něco takového ještě nikdy nezažily a tak opravdu neví, co je čeká a jak moc zlé to bude.

Je pravda, že člověk nikdy neví, jak zlé to bude, protože nikdy nevíte, kdy se objeví nějaké komplikace a tak z porodu, který byl původně plánovaný jako přirozený, bude na konec císařský řez, protože to jinak nepůjde.

žena s dítětem

U některých žen mohou být porody velice rychlé, ale u některých mohou být naopak velice dlouhé a bolestivé. Bohužel je to u každé ženy jiné a tak se nedá říct, jaké to bude právě u vás.

Říká se ale, že pokud žena rodí poprvé, je to daleko horší, než když rodí po druhé. Další porody jsou mnohem hladší a člověk je kolikrát až překvapen tím, jak rychlý daný porod byl.

Pokud vás něco takového čeká poprvé, je pochopitelné, že máte strach, zda bude vše v pořádku a zda všechno zvládnete. Jistě vše zvládnete tak, jak je potřeba.

Bohužel se na něco takového nedá psychicky ani fyzicky připravit, protože člověk, kterého něco takového čeká poprvé, opravdu neví, co jej čeká.

žena a břicho

Je ale mnoho maminek, které již něco takového velice pěkně zvládly a jistě i vy budete další maminkou, která něco takového bez problémů zvládne.

I kdyby se vyskytly nějaké komplikace, lékaři se vždy pokusí o to, aby zachránili jak samotnou maminku, tak i dítě. Nebojte se, že by se lékaři opravdu nepokusili danou situaci zachránit v případě, že by se vyskytly komplikace. Rozhodně se budou snažit udělat maximum, aby vše dopadlo co možná nejlépe.

Uvidíte, že na konec vše dobře dopadne a budete v pořádku jak vy, tak i vaše dítě.

Je pochopitelné, že z porodu můžete mít strach a to už jen proto, že se jedná o něco, co daná žena zatím nezná a to zejména, pokud jí to čeká poprvé. Uvidíte, že to ale na konec zvládnete více než dobře.