Jak je již zmíněno, na internetu a obecně ve všech formách medií, se setkáváme s informacemi, které se týkají politiky. Existují tedy různé sdělovací prostředky, ať už články na internetu, tištěné noviny nebo rádio a televize. Všude se můžeme dozvědět zprávy ze světa politiků. Často se stává, že média využijí falešné zprávy proto, aby měli například větší návštěvnost na internetu. Setkat se tak tedy můžeme s články a sděleními, které třeba zveličují různé situace nebo je úplně převrací, či mohou být smyšlené. Musíme tedy zvažovat z jakých sdělovacích prostředků budeme čerpat informace.
Kostky, fake news
· Internet
Dnes asi největší podíl v oblasti informací zastává právě internet. Webových stránek zprostředkovávajících zprávy z vlády, je mnoho. Měli bychom tedy čerpat z velice důvěryhodných zdrojů, abychom se vyvarovaly tzv. hoaxu, tedy lživé informaci. Někteří čtenáři dávají přednost státním médiím a doslova se vyhýbají stránkám, které očividně sází spíše na to, kolik lidí jejich články navštíví. Vyvarovat bychom se tak raději měli článkům, které mají podezřele napsaný titulek. Většinou se totiž sází na emoce jedince a společenské faux pas. Jako dobrý příklad mohu uvést kauzy s imigranty, kdy se na internetu objevovali články o vraždách a počtech přijetí do naší země. Tyto články ovšem pravdivé nebyli.
Lupa, truth, lies
· Televize, rádio a noviny
V televizních zprávách to funguje podobně jako na internetu. Ve zprávách se tedy můžeme také setkat s nepodloženými fakty. Zejména pokud televizní stanici vlastní někdo z politiky. Nezbývá než doporučit státní média, tudíž Českou televizi.
Rádio, byť se může zdát, že je již zastaralé, taktéž podává určité informace, a kromě zábavy a hudby se zde můžeme setkat taktéž s podáváním informací z politiky. Opět se nejvíce vyplatí vsadit na důvěryhodnost státních médií.
Noviny a tištěné časopisy také nezahálejí. Platí zde tedy lety ověřené pravidlo – důvěřuj, ale prověřuj.