Pokud využijete některý z přímých letů z Prahy nebo Karlových Varů, letenky do moskvy vás nejspíš přenesou na největší moskevské a ruské letišti Šeremetěvo, které se nachází 29 km severozápadně od Moskvy. Zde má také hlavní sídlo největší ruská letecká společnost Aeroflot.

Do centra Moskva se dostanete pohodlně autobusem, vlakem nebo taxíkem, kde si cenu dohodněte předem.

Centrum města je dnes moderní a otevřené světu. Má co nabídnout. Základy města pochází z 12. století. Rychle si zvyknete na to, že Moskva, jako nejlidnatější město Evropy si ráda potrpí na velikášství a velkých věcí najdete hodně. Ve středu historického centra se rozkládá Kreml a Rudé náměstí. Obě tyto památky chráněné jako kulturní dědictví UNESCO, si zahrály v mnoha filmech.

kreml_moskau3

Moskevský Kreml je oficiálním sídlem ruského prezidenta. Rudé zdi o délce 2235 metrů v sobě ukrývají plochu téměř 28 hektarů, na kterých stojí zajímavé stavby kostelů a chrámů a mnoho různých expozic dokazujících sílu a bohatství ruského národa. Tady na vás dýchne opravdové Rusko, se svými velkoknížaty a silnou mentalitou, s hrdinstvím a velkolepostí.

Velikášství ruské mentality potkáte na každém kroku. Město, které má více obyvatel, než ČR si dává hodně záležet na tom, aby návštěvníkům zůstala skrytá ta druhá tvář města, která už zdaleka není tak reprezentativní. Pokud se ale přenesete přes předsudky zažité z minulých dob, pobyt v Moskvě bude nezapomenutelným zážitkem.

ruský kaviár

Noční život Moskvy dokáže být hodně bujarý a odvázaný. Zkusit můžete některý z lepších nočních klubů nebo diskoték.

Pro chvíle odpočinku slouží rovnou stovka městských parků. Poté se můžete vydat po stopách velikánů ruské literatury a nahlédnout do míst, kde pobýval Puškin, nebo Čechov.

Zlatým hřebem pobytu je určitě klasická ruská kuchyně, která je opravdu výborná a pohostinnost místních lidí je doslova vyčerpávající. Rozhodně to není nic pro abstinenty.

5/5 - (1 vote)